+38 (067) 498-39-99 Пн.-Пт.: 10.00-19.00

Кризова швидка психологічна допомога

17.12.2022
Переглядів: 309

                     

                  
                            Кризова швидка психологічна допомога

Психічна травма в наслідок війни росії з Україною.  Загроза життю, втрата десятків тисяч життів, загроза існуванню, яка порушила та зруйнувала нормальну життєдіяльність українців. Воєнні події для людини психосоматично-травматичні, із загрозою жити, переживаючи потрясіння, шок. Головна суть й зміст психічної травми, внаслідок війни-втрата віри в те що життя піддається контролю та організоване відповідно законам, до яких ми звикли. Травма впливає на сприйняття часу, змінюється бачення минулого, теперішнього й майбутнього.

Ми переживаємо гострі стресові стани-гострі стресові розлади, які представляють собою емоційну й когнітивну дезорганізацію-панічні реакції; психогенні-нервово психічні порушення. Ми знаходимося в кризовій ситуації в стані психічного збудження. Та надія на успіх краще для нашої психіки, а ніж страх невдачі. Не звинувачуйте себе, й ту людину якій допомагаєте справитися з гострим стресовим станом, уникайте слів, які викликають провину.

В екстремальних ситуаціях  можуть з’являтися такі симптоми: маячня, галюцинації, апатія, ступор, рухове збудження, агресія, страх, істерика, нервове тремтіння, плач. Критична ситуація у людини викликає потужний стрес, та приводить до сильного напруження, порушує рівновагу в організмі в цілому-соматичному й психічному.

Коли ви знаєте й розумієте що з вами чи людиною поряд, ви чи людина більш спокійніші, з вас більше користі, й ви маєте більше переваг врятувати себе та людей, які потребують. Навіть, якщо ваша психіка в аварійному перенапруженому стані, ви в силах навчити себе контролювати психічні реакції та поведінку й відновлюватися, щоб жити.

При маячні у людини помилкові уявлення, умозаключення, і в цій помилковості людину неможливо переконати. Коли галюцинації людина відчуває присутність уявлених предметів, об’єктів, які в даний момент не подразнюють не впливають на конкретні органи почуттів (чує голоси, бачить людей, відчуває запахи, які не відчувають і не бачать люди поряд). Не переконуйте людину в цьому стані, говоріть з нею спокійно, і приберіть предмети потенційно небезпечні, та ізолюйте від інших людей. Знайдіть можливість викликати психіатра, чи лікаря психолога, психотерапевта, або ж зв’яжіться онлайн з профільним спеціалістом, щоб отримати призначення препаратів, які можуть впоратись з галюцинаціями, маячнею. Важливо зв’язати з медичним ресурсом, щоб лікар допоміг усунути, або зменшити конкретні симптоми гострий стресовий стан.

Такий психічний стан як апатія виникає після тривалого напруження, але безуспішного. Людина перестає бачити сенс своєї діяльності, відчуває сильну втому, немає бажання рухатися, навіть говорити, в Душі пустота, байдужість. Такий стан може перейти в депресію, коли людина відчуває безпорадність перед життєвими труднощами. Поговоріть з людиною, спитайте як її звуть, що відчуває, чи хоче їсти. Допоможіть зручно влаштуватися відпочити, візьміть за руку, дайте можливість поспати. Потім постарайтесь залучити до сумісної діяльності, разом випийте чай, каву, допоможіть разом навколишнім, кому потрібна допомога.

Якщо у людини ви бачите ступор. Це сильна захисна реакція організму після сильного потрясіння (вибуху, обстрілів, насилля, напад). Людина на виживання витратила багато сил, і зараз енергії немає навіть на спілкування. Людина, як застигла в одній позі, відсутні реакції на зовнішні подразники, але може чути і бачити. Обов’язково допоможіть людині вийти з ступору. Говоріть тихо, але чітко ті речі, які викликають сильні емоції. Зігніть пальці людини на руках в долоні, а великі  пальці виставте назовні. Кінчиками великих і вказівних пальців масуйте точки на лобі над очима. Долоні людини покладіть їй на груди, і дихайте в ритм зі своїм диханням.

Якщо у людини ви бачите рухове збудження після сильного потрясіння (вибух, напад, стихійна біда), людина перестає розуміти що коїться навколо, де вороги, де рятівники, безпека, небезпека, втрачається логічне мислення і здатність приймати рішення. Людина просто бігає, метушиться, різко безцільно, голосно говорить без зупинки, і не реагує на зауваження навколишніх. А після такого рухового збудження може плакати, бути агресивна. Говоріть спокійно але чітко про почуття. «Тобі страшно і ти хочеш втекти і сховатися? Ти хочеш щось зробити, щоб в тебе не влучила ракета?» Ізолюйте людину від навколишніх. Просуньте свої руки під мишки людини і притисніть її до себе.

Якщо у людини агресія в наслідок критичної ситуації, організм старається знизити зменшити високу внутрішню напругу. Підвищується тиск, м’язи напружуються, словесні образи, роздратування, гнів, нанесення ударів руками або предметами. Зведіть до мінімуму присутність людей, дайте людині виговоритися, можливо побити матрац, якісь безпечні речі, щоб випустити пар. Потім, постарайтесь розряджати атмосферу смішними коментарями, історіями. Через знижений контроль за своїми діями людина здійснює необдумані вчинки, може нанести каліцтва собі та іншим. Тому говорити про суворе покарання теж варто і обов’язково, щоб включати людину в наслідки від її агресії в наслідок стресу. Неможна бити дитину, дорослого, в укритті за посмішку, сміх(одна із захисних реакцій психіки на стресову ситуацію), коли чути вибухи і страшно.

Страх відчуває людина абсолютно раціональний, якщо її життю загрожує війна, воєнні дії, і можуть забрати життя. Людина відчуває напруження м’язів, сильне прискорене серцебиття, поверхневе дихання, знижений контроль над своєю поведінкою. Панічний страх може спонукати людину бігти, ступор, збудження, агресивну поведінку. Людина погано себе контролює, не усвідомлює що робить, що відбувається навколо. І в такій ситуації коли людина в панічному страху. Покладіть руку людини собі на зап’ястя, щоб людина відчула ваш пульс спокійний,  чи спокійніший ніж її. Дихайте глибоко і рівно, спонукайте людину дихати з вами в одному ритмі. Вислухайте, співчувайте. Зробіть по можливості легкий масаж напружених м’язів.

Якщо ви бачите у людини нервове тремтіння після екстремальної ситуації, вона не може самостійно зупинити цю реакцію. Тому що організм скидає напругу. Спочатку потрібно посилити тремтіння, взяти за плечі і сильно потрясти людину, 10-15 секунд. При цьому говоріть з нею, щоб ваші дії для неї не були сприйняті як напад. Потім покладіть людину спати, не обнімайте, не вкривайте теплим, не заспокоюйте, просто вкладіть спати.

Якщо людина плаче, в організмі виділяються заспокійливі речовини. Тому не потрібно стримувати сльози, щоб людина отримала психоемоційну розрядку і полегшення. Візьміть її за руки, або покладіть свої руки на плечі, погладьте по спині. Активно слухайте киваючи головою, дайте можливість виплеснути своє горе. Говоріть про свої почуття і її почуття.

Якщо ви бачите у людини істерику-істеричний напад, вона занадто збуджена, робить багато рухів, кричить, ридає швидко емоційно насичено. Заберіть людину по можливості в більш спокійні умови, щоб вона залишилась на одинці з вами. Зробіть неочікувані дії, які людину можуть здивувати, різко крикніть на людину, киньте що голосно об підлогу. Говоріть короткими але впевненими фразами. Після істерики покладіть людину спати. Але не потакайте бажанням.

 Таким чином ви можете допомогти собі і людям поряд в укритті, розуміючи яка конкретно реакція у людини , в якому вона психічному стані, і яка потрібна швидка кризова допомога.

З повагою, Людмила Курякова, приватна практика: медична психологиня, кваліфікація гештальт-консультантки з індивідуальної та групової психокорекційної і психотерапевтичної роботи з дітьми, підлітками та їх сім'ями. В психологічній роботі використовую арттерапевтичні методи і методики, КПТ техніки, тілесно-орієнтовані вправи, та притчі позитивної психотерапії. Парапсихологиня/дослідниця парапсихічних явищ і здібностей людини. Консультантка з основ дієтології, системи збалансованого харчування, фітопрофілактики, превентивних антиейджингових методів. Консультантка з народної і нетрадиційної медицини, знахарка/використання молитов, дарів природи для життєвої сили (енергоінформаційні методи лікування, лікування словом, травознавство). Авторка наукової праці "Музична терапія із застосуванням тибетської чаші та куль здоров'я Баодінга як засіб для зменшення м'язової напруги і тривоги при тривожних розладах". Членкиня ВГО «Асоціація фахівців з народної і нетрадиційної медицини України»; дійсна членкиня ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини; асоціативна членкиня ВГО «Арт-терапевтична асоціації» (Київ); членкиня Громадської спілки «Національна психологічна асоціація»; власниця інтернет-магазину послуг, продуктів, товарів, для зміцнення здоров’я, зцілення душі і тіла, покращення якості життя «Знахарська Лавка-Родинна Лавка»; авторка книги «Психологічна Знахарська Допомога» 2022р.; Блокнот «Рекомендації з харчування для зміцнення здоров’я і нормальної ваги» 2021р.; «Ментальне Таро Міли М’яти» 2021р.; «Мудрість Життя-Щоденник Натхнення» 2015р.; Публікації у ЗМІ: Вплив харчової поведінки та соматичне здоров’я)-Газетний Комплекс ПП «Інтернет-медіа» Газета 2000-Блоки «Вікенд-Здоров’я», «Місто»-2-12-2013р.; Співавторка (2008р.), в Міжнародному гуманітарному Центрі «Розрада» Проект «Насильству-«Ні» Зробимо Україну Територією без домашнього насильства», за підтримки Трастового фонду ООН по викоріненню насильства проти жінок (ЮНІФЕМ), тренер Ворк-Шоп-Майстер-Клас «Насилля як життя», «Коли дитина у нас в терапії» для представників центрів соціальної роботи, відділів у справах сім’ї та молоді, представникам районних управлінь МВС, дільничних міліціонерів, відділів кримінальної міліції у справах дітей та представників громадських організацій; Розробка проектів «Захист прав дитини при розлученні», «Діти трудових мігрантів. Методика діагностики моделей поведінки дітей трудових емігрантів. 

 

Супутні товари

Психологічна консультація онлайн
Книга Психологічна Знахарська допомога

Відгуків: 0

Написати відгук

Схожі статті

Дитячі страхи

Дитячі страхи

Дитячі страхи. Як допомогти дитині?З 2008 року я працюю дитячим психологом. Моєму синові 7 років і детальніше

Дитячі істерики! Що робити?

Дитячі істерики! Що робити?

                            &n детальніше

Як сформувати у дитини безпечну поведінку

Як сформувати у дитини безпечну поведінку

Як сформувати у дитини безпечну поведінку1.Щоб сформувати у дитини безпечні звички, навчити безпец детальніше

Якщо ви не задоволені шлюбом, сімейними стосунками

Якщо ви не задоволені шлюбом, сімейними стосунками

                Якщо ви не задоволені шлюбом, сімейними сто детальніше

Кризова психологічна допомога в умовах війни

Кризова психологічна допомога в умовах війни

"Мама, я не хочу вмирати!!!""Мамо, а нас що всіх вб'ють?""Мама, а мене не застрелять, якщо я в те детальніше

Втрата опори

Втрата опори

Війна-це хаос, та руйнування життя! Люди втрачають відчуття опори та контролю впливати взагалі на детальніше